Obszary specjalizacji: gospodarka o obiegu zamkniętymzrównoważony łańcuch dostawzmniejszenie śladu węglowegoefektywność energetyczna i surowcowanowe technologie i innowacje na rzecz klimatuzrównoważone finansowanieraportowanie niefinansowebezpieczeństwo żywnościoweochrona bioróżnorodnościedukacja klimatyczna

nowe technologie i innowacje na rzecz klimatu

Postęp technologiczny pozwala na myślenie o tym, w jaki sposób rozwijać się bez zwiększania nacisku na środowisko. Umożliwia tworzenie przedmiotów, które zastępują w domu kilkanaście innych, takich jak laptopy czy telefony komórkowe. By jednak w pełni wykorzystać ich potencjał potrzeba myśleć o nich jako o narzędziu, a nie celu samym w sobie.

Skojarzenie między technologiami a innowacyjnością jest silne - nie oznacza to jednak, że innowacyjne rozwiązania na nich się kończą. Czasem znacznie bardziej kluczową rolę odgrywają innowacje społeczne czy te w modelach biznesowych, a nawet… powrót do przeszłości. Spółdzielnie energetyczne, start-upy czy ekonomia współdzielenia to tylko niewielki wycinek tej bogatej rzeczywistości.
Radosław AndrulewiczEdyta AndrysewiczEwelina AntonowiczDominika Bagińska-ChyłekAnna Bielak-DworskaKatarzyna BłachowiczWeronika CzaplewskaAgata DembekAnna DominDominika DuziakWioletta FabryckaBarbara Geniusz-StepnowskaPaweł GilewskiMaciej IwankiewiczZbigniew M. KaraczunSylwia Koch-KopyszkoMaciej KonopkaMirosław KorzeniowskiJoanna Krombholz-ZabielskaKatarzyna KrólAnna MalinowskaZuzanna MazurekMonika MichalskaAgata Miryn-SienkiewiczJacek MizakKonrad NowakowskiPiotr OlkiewiczMaciej OtrębskiAgata PiekutFilip PiotrowskiMarcin PopkiewiczPrzemysław PostawaPrzemysław PoszwaMichał PurolJoanna PydoJan RuszkowskiEwelina SasinBartosz SierżęgaMagdalena SkrzyńskaAneta SkubidaMonika SońtaPiotr StankiewiczMonika SurowiecMałgorzata SzadkowskaAgnieszka SznykRafał WawerMaciej WereszczyńskiZofia WetmańskaArtur WieczorekAleksandra WłodarczykJakub WłodarczykTomasz WojciechowskiIzabella WoźnickaMartyna ZastawnaIzabela Zborowska

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl