Strateżka, ekspertka ds. ESG i zarządzania śladem węglowym firm, organizacji i samorządów. Inicjatorka i współzałożycielka Envirly - platformy do zarządzania zrównoważonym rozwojem organizacji. Ma bogate doświadczenie w budowaniu strategii biznesowych i rozwoju projektów prośrodowiskowych. Prezeska Fundacji Rozwoju Zawodowego Quantitative Finance.

Zajmuje się edukacją w zakresie zrównoważonego rozwoju w finansach i koordynuje konkurs AI in ESG Investing, którego celem jest zbudowanie indeksów ESG na podstawie pozafinansowych danych spółek. Jej misją jest popularyzacja wiedzy na temat odpowiedzialnej konsumpcji tak, by oprócz ceny na etykietach produktów pojawiały się informacje o śladzie węglowym.

Absolwentka London School of Economics (Ekonomia, Filozofia) oraz Uniwersytetu Warszawskiego (Ekonomia, Matematyka).

Doświadczenie zdobywała na międzynarodowych wyjazdach stypendialnych i szkoleniach (Chiny, Singapur, Stany Zjednoczone, Czechy).

Brak artykułów eksperta w Bazie Wiedzy

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl