Obszary specjalizacji: gospodarka o obiegu zamkniętymzrównoważony łańcuch dostawzmniejszenie śladu węglowegoefektywność energetyczna i surowcowanowe technologie i innowacje na rzecz klimatuzrównoważone finansowanieraportowanie niefinansowebezpieczeństwo żywnościoweochrona bioróżnorodnościedukacja klimatyczna

zrównoważony łańcuch dostaw

Firmy odpowiadają nie tylko za siebie, ale również za całe swoje otoczenie. Od przyjętych przez nie wzorców działania zależy, jaki wpływ na dobrostan społeczny i stan środowiska będzie mieć ich cały łacuch wartości - od podmiotów odpowiedzialnych za surowce aż po kupujących ich towary i usługi konsumentów.

Wszystkie te podmioty wpływają na siebie nawzajem. Postawy konsumentów w kwestiach, takich jak nawyki transportowe, żywnościowe czy odzieżowe, będą kształtować oferty firm. Biznes będzie mógł z jednej strony odpowiadać na pojawiające się trendy, z drugiej zaś - aktywnie je kształtować, tworząc ekosystem pozytywnych zmian dla klimatu.
Radosław AndrulewiczEwelina AntonowiczDominika Bagińska-ChyłekKatarzyna BłachowiczMałgorzata BojańczykAnna BrdulakWeronika CzaplewskaAgata DelmaczyńskaAgata FrankiewiczKatarzyna FrankowiakMirosław KorzeniowskiMarta KrawczykMagdalena KrukowskaDominika Lenkowska-PiechockaEwelina LewandowskaVirginie LittleAnna MalinowskaZuzanna MazurekMonika MichalskaJacek MizakWeronika NalbertKonrad NowakowskiSylwia PalganPrzemysław PoszwaMichał PurolPaweł RadzikowskiJustyna RogozińskaAgata RudnickaBartosz SierżęgaJolanta Stec-RusieckaUrszula StefanowiczAgnieszka SznykJoanna SzymonekJustyna TurekMałgorzata WernickaJakub WłodarczykIzabela Zborowska

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl