Inżynier, manager przedsiębiorstw komunalnych. Absolwent Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej ATR Bydgoszcz. Stopień naukowy doktora w dyscyplinie ochrona i kształtowanie środowiska obroniony na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Prezes zarządu spółki GWDA w Pile, lider Pilskiego Klastra Energetycznego. Członek i przewodniczący rad nadzorczych (uprawniony do zasiadania w RN spółek Skarbu Państwa). Wykładowca akademicki. Członek panelu nauki Wielkopolskiej Platformy Wodorowej.

Dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego OZE, zbudowanym we współpracy z Akademią Nauk Stosowanych w Pile. Pomysłodawca i twórca pierwszej polskiej internetowej giełdy odpadów.

Członek Rady European Compost Network, pełnomocnik sektora komunalnego Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski, biegły sądowy Sądu Okręgowego w Poznaniu w zakresie ochrona środowiska. Współtwórca i wiceprezes Stowarzyszenia "Biorecykling".

Specjalizuje się w tworzeniu w Polsce podwalin pod implementację pakietu Circular Economy. Pomysłodawca i założyciel inicjatywy Współdzielnia Piła.

Członek Rady Programowej Instytutu Gospodarki o Obiegu Zamkniętym.

 

Brak artykułów eksperta w Bazie Wiedzy

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl