Prezeska polskiego oddziału międzynarodowej organizacji Fashion Revolution, współzałożycielka Sustainable Fashion Institute. Absolwentka interdyscyplinarnego kierunku Sustainable Development. Finalistka konkursu Forbes "25 under 25" w kategorii zrównoważony rozwój i klimat. W 2021 roku wyróżniona na międzynarodowej konferencji naukowej "Strategies toward Green Deal Implementation - Water, Raw Materials & Energy". Ekspertka Okrągłego Stołu dla Zrównoważonej Mody w ramach United Nations Alliance for Sustainable Fashion. Uczestniczy w projektach doradczych, badawczych i kreatywnych, zajmuje się problematyką zrównoważonego rozwoju, gospodarki cyrkularnej, komunikacji oraz współtworzy platformę do zarządzania łańcuchem dostaw dla branży odzieżowej.

Jest autorką artykułów, raportów i publikacji branżowych, które pojawiają się cyklicznie w opiniotwórczych tytułach w Polsce i za granicą. W 2020 roku wyróżniona na łamach Vogue Polska wśród aktywistek 2.0, w 2021 roku nominowana w Plebiscycie Glamour ECO AWARDS. Bierze aktywny udział, prowadzi dyskusje lub współtworzy konferencje, np. Circular Tex Hub, LSESU Central European Conference, Business Fashion Environment Summit, Fashion Forward. Włącza się edukację z zakresu zrównoważonego rozwoju w branży mody prowadząc autorskie programy edukacyjne i wykłady na ASP w Łodzi i Warszawie. Współpracuje z firmami odzieżowymi, projektantami i branżą kreatywną nad wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań i strategii zrównoważonego rozwoju.

Brak artykułów eksperta w Bazie Wiedzy

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl