Absolwentka studiów magisterskich na uniwersytecie w Aalborgu na kierunku „Urban, Energy and Environmental Planning” ze specjalizacją z planowania systemów energetycznych. Ostatnie osiem lat spędziła w Danii, gdzie zdobywała wiedzę i doświadczenie w sektorze publicznych oraz prywatnym.

Jako doradczyni w Duńskiej Agencji Energetycznej wspierała kraje partnerskie- Indonezję i Etiopię w zbieraniu danych emisyjności z sektora energii, mając na celu aktualizacje narodowych ustaleń na szczeblu krajowym (NDC). Po zapoznaniu się z duńskim sektorem publicznym, przeszła do prac nad planowaniem oraz rozwijaniem wielkoskalowych farm fotowoltaicznych z perspektywy prywatnego inwestora.

Obecnie zajmuję się obliczaniem śladu węglowego używając globalnych standardów „The Greenhouse Gas Protocol” oraz „Science Based Targets”- etap kariery rozpoczęty w Duńskim startupie. Oprócz prac analitycznych interesuję się szerzeniem wiedzy na temat zmian klimatu oraz działaniami edukacyjnymi. Czasami można ją spotkać prowadzącą zajęcia o klimacie i środowisku w lokalnym centrum wspólnotowym na Grochowie.

Brak artykułów eksperta w Bazie Wiedzy

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl