Ekspertka mikrobiologii środowiskowej i remediacji, specjalizująca się w biologicznych technologiach oczyszczania środowiska. Absolwentka biologii i mikrobiologii na Uniwersytecie Wrocławskim, chemii środowiskowej na Uniwersytecie Warszawskim oraz zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Zaangażowana w rozwój rynku usług środowiskowych, projektowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie remediacji terenów zdegradowanych. Współtworzyła i prowadziła laboratoria mikrobiologiczne w sektorze naukowym i komercyjnym – m.in. w Pracowni Badań Emisji Politechniki Wrocławskiej oraz w firmie Remea, gdzie odpowiadała za opracowywanie i wdrażanie preparatów biologicznych do oczyszczania środowiska.

Specjalizuje się w technologiach bioremediacji in-situ, ekotoksykologii oraz jakości powietrza wewnętrznego (IAQ). Brała udział w projektach B+R dotyczących toksyczności spalin, jakości powietrza wewnętrznego oraz wpływu transportu na środowisko. W projektach remediacyjnych pełniła funkcję głównego mikrobiologa, prowadząc badania pilotażowe i nadzór technologiczny.

Aktywnie działa na rzecz edukacji ekologicznej – prowadzi szkolenia dla branży środowiskowej i budowlanej, wykłady, webinary oraz tworzy autorskie treści edukacyjne w mediach społecznościowych. Doradza w zakresie programów nauczania i popularyzuje wiedzę z zakresu mikrobiologii środowiskowej i remediacji. Członkini Stowarzyszenia Instytut Remediacji Terenów Zanieczyszczonych (SIRTZ).

Brak artykułów eksperta w Bazie Wiedzy

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl