Inicjatorka i współzałożycielka Koalicji na Rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego "Reconomy". Finalistka TheNextWomen Pitch competition oraz European Women Challenge Competition. Absolwentka najlepszego w Europie programu akceleracyjnego Startupbootcamp Commerce w Amsterdamie. 

Forbes umieścił firmę Deko Eko jako jedną z 60 najlepiej rokujących firm, prowadzonych przez kobiety na świecie. Wysokie Obcasy uznały zaś Agatę Frankiewicz jako jedną z "50 śmiałych kobiet 2018 roku zmieniających świat na lepsze".

Finalistka Business Women of the Year 2019 oraz jedna z 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie 2020. Dyrektor zarządzająca i założycielka Dekoeko.com Przez kilkanaście lat profesjonalnie zajmowała się promocją marek. Współtworzyła strategie marketingowe dla takich firm jak Bakoma, Hoop Cola, Bols, Mixelectronics, Herbapol, Ernst&Young, Tymbark. Pracowała w agencjach reklamowych w Krakowie i Warszawie.

Karierę zawodową rozpoczynała na programie menedżerskim w firmie British American Tobacco. Ukończyła zarządzanie międzynarodowe na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, zarządzanie zasobami ludzkimi na UJ, psychologię reklamy na UW oraz szkołę strategów SAR o specjalności strategia marki. Zdobyła także licencjat w holenderskiej uczelni biznesowej Avans Hogeschool.

Ponad 9 lat temu stworzyła platformę sprzedażowo - promocyjną Dekoeko.com i opracowała unikatową ofertę upcykling marki, skierowaną do firm i korporacji. 

Ekologia, upcykling oraz zrównoważony rozwój jest jej pasją.

Brak artykułów eksperta w Bazie Wiedzy

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl