Prezeska polskiego oddziału międzynarodowej organizacji działającej na rzecz zmiany rolnictwa i poprawy losu zwierząt hodowlanych Compassion in World Farming. Posiada 16 lat doświadczenia w skutecznej komunikacji trudnych idei, budowaniu długofalowych strategii i tworzeniu kampanii.

Koordynowała w Polsce międzynarodowe projekty na rzecz zwierząt i klimatu, takie jak Fur Free Retailer oraz End the Cage Age. Zwolenniczka zmian systemowych, posiada doświadczenie we współpracy z biznesem, sektorem publicznym i NGO. Członkini Europejskiego Komitetu Obywatelskiego, ekspertka Koalicji Klimatycznej.

Jedna ze 100 najbardziej wpływowych Kobiet 2021 roku według Forbes Women Polska i jedna z 50 Śmiałych 2021 według magazynu Wysokie Obcasy.

Finalistka XII edycji konkursu Bizneswoman Roku. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego (ISNS), Universidad de Granada (Ciencias Políticas y Sociología) oraz Psychologii Zwierząt w Interdyscyplinarnym Centrum Badań Zachowania się Ludzi i Zwierząt - Interdisciplinary Centre for Research in Animal and Human Behaviour.

Uzyskała certyfikat Animal Welfare Science, Ethics and Law Uniwersytetu Cambridge.

Aktywistka klimatyczna i edukatorka, prowadzi gościnne wykłady na SWPS. Ze względu na zwierzęta, zdrowie ludzi i planety nie je mięsa od 15 lat. Uważa, że niemożliwe jest dziś - w dobie wzmagającego i nakładającego się kryzysu klimatycznego, pandemicznego oraz ekonomicznego - utrzymanie statusu quo w kwestii dotychczasowego modelu rolnictwa i diet globalnych.

Brak artykułów eksperta w Bazie Wiedzy

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl