Projektant. Absolwent Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Od 23 lat współwłaściciel i dyrektor kreatywny agencji brandingowej BRANDY DESIGN. Autor nazwy Orlen dla Polskiego Koncernu Naftowego i wielu innych.

Wraz z zespołem stworzył i wprowadził na rynek kilkanaście polskich marek np. DayUp, Cydr Lubelski, Stock Prestige, Czysta DeLuxe, Dobra Kaloria i wiele innych. Zdobywca nagrody Effie w kategorii design.

Autor wielu publikacji o projektowaniu m.in w 2+3D, Visual Communications, Packaging Polska, Opakowania, OOH magazine, Przemysł Spożywczy, Formy i wielu innych.

Juror najważniejszych konkursów graficznych w Polsce. Ekspert z zakresu brandingu i packagingu oraz wykładowca akademicki.

Profesor na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie od 14 lat prowadzi Pracownię Opakowań I Marek niestrudzenie propagując zrównoważony rozwój w opakowaniach. https://ww.asp.waw.pl/pracownia-projektowania-opakowan-i-marek/

W 2018 roku jego wykład zamykał kongres badaczy PTBRIO.

Mentor w kategorii PLASTIC FREE w programie "Jutronauci" Gazety Wyborczej. Współtwórca raportów Ziemianie Projektują, Czy branża mięsna ma przyszłość? Ziemianie Atakują 2023. Uczestnik forum SIMBIO.

Inicjator, współtwórca i prezes Fundacji Brandy LAB od 2018 propagującej zrównoważone projektowanie.

Brak artykułów eksperta w Bazie Wiedzy

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl