Analityk megatrendów, ekspert i dziennikarz zajmujący się powiązaniami w obszarach gospodarka-energia-zasoby-środowisko.

Autor bestsellerów "Świat na rozdrożu", "Rewolucja energetyczna. Ale po co?", "Nauka o klimacie" oraz "Zrozumieć transformację energetyczną".

Założyciel i redaktor portali naukaoklimacie.pl i ziemianarozdrozu.pl. Laureat głównej nagrody "Dziennikarze dla klimatu 2015", "Economicus 2016" za najlepszą książkę szerzącą wiedzę ekonomiczną oraz "Promotor Energetyki Odnawialnej 2016".

Wraz z zespołem redakcji "Nauka o klimacie" laureat przyznawanej przez MNiSW oraz PAP nagrody "Popularyzator Nauki 2017".

"Lider edukacji o zrównoważonym rozwoju" magazynu Forbes w 2022 r.

Przewodniczący Komitetu Monitorującego projektów z zakresu Europejskiego Zielonego Ładu w Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl