Rozpoczynając karierę zawodową, odkryłam, że moja pasja leży na przecięciu innowacji i zrównoważonego rozwoju. Studia w dziedzinie Innowacji i Przedsiębiorczości na Uniwersytecie w Amsterdamie rozpaliły moje zainteresowanie nowymi produktami i usługami, ale to uświadomienie sobie często pomijanych konsekwencji środowiskowych i społecznych naprawdę ukształtowało moją ścieżkę kariery.

Od ponad 6 lat łączę innowacje z wpływem społecznym, prowadząc projekty zrównoważonych innowacji w obszarach takich jak gospodarka obiegu zamkniętego, dekarbonizacja biznesu, strategia zero waste. W mojej roli jako Dyrektor ds. Zrównoważonego Rozwoju w Packhelp, polskim start-upie rewolucjonizującym opakowania, dążę do realizacji naszego zaangażowania w praktyki proekologiczne i społeczne.

Jako certyfikowany specjalista ds. zrównoważonego rozwoju GRI, specjalizuję się w analizie danych ESG oraz sprawozdawczości niefinansowej.

W 2022 roku poszerzyłam swoją wiedzę, kończąc kurs Zarządzania Zrównoważonym Biznesem na Uniwersytecie w Cambridge, wzbogacając moje rozumienie strategii i realizacji zrównoważonego rozwoju.

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl