Grupa Santander to wiodąca uniwersalna grupa bankowa z siedzibą w Hiszpanii, założona w 1857 r. Jest obecna na 10 kluczowych rynkach w Europie oraz obu Amerykach. Santander Bank Polska jest jedną z największych grup finansowych i największym bankiem z kapitałem prywatnym w Polsce. Oferuje nowoczesne rozwiązania finansowe dla osób indywidualnych, mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz polskich i międzynarodowych korporacji. Firma posiada ponad 5 milionów klientów, 665 placówek i zatrudnia ponad 10 tysięcy osób. Santander jako jeden z największych banków w Polsce, jest świadomy swojej roli w transformacji polskiej gospodarki. Grupa stawia sobie za cel osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. W jego realizacji pomóc mają działania w zakresie odnawialnych źródeł energii, eliminowania plastiku i mobilizowania zielonego finansowania.

Strona www uczestnika
2022
Paweł CzajkaDyrektor Departamentu Zarządzania Kontraktami i Zakupami, Santander Bank Polska
Ankieta CSR jest obowiązkowym elementem każdego procesu zakupowego w Santander Bank Polska. W ten sposób oceniamy poziom odpowiedzialności społecznej dostawców, który może być rozstrzygający przy ocenie ofert i wyborze dostawcy. W roku 2022 wdrożymy nową ankietę ESG dla dostawców. Ma ona odzwierciedlać nasze aktualne podejście do tematyki zrównoważonego rozwoju, a w szczególności odpowiadać wskaźnikom ESG. Nowa wersja ankiety będzie bardziej zrozumiała i przyjazna dla użytkowników. Ważny dla nas jest także aspekt edukacyjny. Dlatego zamierzamy opracować odpowiednie materiały na temat zagadnień ESG. Będą one adresowane do dostawców, którzy chcą rozwijać się w obszarze zrównoważonego rozwoju.
2022
Tomasz JąderDyrektor segmentu SME, Santander Bank Polska
Santander Bank Polska chce być nie tylko dostawcą finansowania i produktów bankowych, ale także edukować klientów i dzielić się doświadczeniami. W roku 2022 przeprowadzimy badania klientów z sektora agro w celu lepszego poznania ich potrzeb i problemów. Następnie przygotujemy analizę wpływu Europejskiego Zielonego Ładu na technologie produkcji i wyniki gospodarstw rolnych. Tą wiedzą podzielimy się z naszymi klientami. Dodatkowo stale będziemy rozwijać ofertę zachęcającą do zielonych inwestycji we współpracy z dostawcami maszyn i urządzeń.
Zobowiązania klimatyczne podjęte przez firmę w ramach programu Climate Leadeship:
2022
W 2022 r. wdrożenie nowej ankiety ESG w procesie wyboru dostawców. W kolejnym etapie opracowanie materiałów edukacyjnych z zakresu ESG dla oferentów i dostawców.Wsparcie i edukacja klientów z sektora Agro w zakresie szans i korzyści wynikających z Europejskiego Zielonego Ładu
Grupa ŻywiecIKEA Retail Sp. z o.o. IKEA Distribution Services S.A.McDonald's PolskaTetra PakSignify

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl