Netguru to polska spółka akcyjna oferująca usługi doradztwa, tworzenia oprogramowania oraz projektowania produktów cyfrowych, będąca jedną z najszybciej rozwijających się firm w Europie, wyróżnioną m.in. przez Financial Times, Deloitte i Forbes. Netguru powstało w 2008 r. i obecnie ma na koncie ponad 1000 ukończonych projektów. Zespół liczy ponad 900 osób pracujących z całego świata. Netguru traktuje zrównoważony rozwój jako nierozłączną część swojej działalności. W 2020 roku firma dołączyła do grona firm z certyfikatem B Corporation nadawanym organizacjom, których dotychczasowa działalność biznesowa została zweryfikowana pod kątem pozytywnego wpływu na społeczeństwo i środowisko. Dodatkowo, Netguru zobowiązało się do podjęcia działań zmierzających do osiągnięcia neutralności klimatycznej, zwracając szczególną uwagę na emisje gazów cieplarnianych.

Strona www uczestnika
2021
Marek TalarczykCEO, Netguru
W Netguru konsekwentnie dążymy do realizacji naszej wizji zrównoważonej cyfrowej przyszłości - jesteśmy firmą z certyfikatem B Corp i zobowiązaliśmy się do pozytywnego oddziaływania na rzecz ludzi i planety. W tym roku, przy wsparciu ekspertek i ekspertów Climate Leadership, policzyliśmy nasz bezpośredni i pośredni ślad węglowy we wszystkich trzech obszarach. Już dziś 98% naszych danych przechowywanych jest na serwerach neutralnych klimatycznie. Chmura to jednak tylko jedno ze źródeł naszych emisji i obecnie pracujemy nad tym, by do końca 2022 osiągnąć neutralność klimatyczną. Mam nadzieję, że więcej firm podejmie się takiego zobowiązania.
Zobowiązania klimatyczne podjęte przez firmę w ramach programu Climate Leadeship:
2021
Osiągnięcie neutralności klimatycznej do końca 2022 roku.
Orange PolskaIKEA Retail Sp. z o.o. IKEA Distribution Services S.A.myhiveStena Recycling PolskaElektroEko

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl