Auchan to Francuska sieć hipermarketów, która działa w Europie i w kilku krajach Azjatyckich. W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku, otwierając swój pierwszy hipermarket w Piasecznie pod Warszawą. W ciągu ostatnich lat, Auchan uruchomiło również zakupy online, supermarkety i sklepy osiedlowe. Obecnie sieć posiada 110 sklepów w Polsce i zatrudnia prawie 180 tysięcy pracowników. Firma wprowadzając politykę zrównoważonego rozwoju osiąga wiele korzyści dla środowiska lokalnego, dążąc do podniesienia jakości życia jak największej liczby klientów i współpracowników. Do jej głównych priorytetów środowiskowych należy walka z marnotrawstwem i użyciem plastiku oraz ograniczenie emisji dwutlenku węgla poprzez zmniejszenie emisji związanych z transportem towarów, wykorzystanie zielonej, niskoemisyjnej energii, a także redukcję konsumpcji energii w sklepach sieci. 

Strona www uczestnika
2020
Gérard GalletDyrektor generalny, Auchan Retail Polska
Odpowiedzialność biznesu wobec ludzi i planety jeszcze nigdy nie była tak ważna jak dziś. Przeciwdziałanie marnowaniu żywności, ograniczenie naszego śladu węglowego, walka z plastikiem i promowanie dobrego, zdrowego jedzenia są wpisane w strategię Auchan. Do roku 2022 100% opakowań marki własnej Auchan będzie się nadawać do recyklingu, ponownego użycia, lub kompostowania, o 20% ograniczymy emisję CO2 z transportu i o 25% zredukujemy zużycie energii w naszych sklepach.
Zobowiązania klimatyczne podjęte przez firmę w ramach programu Climate Leadeship:
2020
Auchan w ramach strategii na lata 2020-2022 chce walczyć z marnotrawstwem i użyciem plastiku. Do 2022 roku 100% opakowań marki własnej ma nadawać się do ponownego użycia, recyklingu, kompostowania.
BNP Paribas Bank Polska S.A.Grupa ŻywiecBASF PolskamyhiveFabryki Mebli FORTE S.A.

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl