Firma Hutchinson to marka z ponad 160-letnią tradycją. Jest światowym liderem w branży samochodowej, przemysłowej, lotniczej i produktów powszechnego użytku. Hutchinson jest chemiczną gałęzią globalnej grupy Total, stanowi istotny element ekosystemu branży motoryzacyjnej na całym świecie. Działa w 25 krajach, posiada 100 fabryk i zatrudnia ponad 40 tys. pracowników. Polska jest ważnym miejscem w działalności i planach rozwojowych Grupy. Hutchinson jest tu obecny od 1997 r. i należy do grona największych inwestorów w naszym kraju. Dodatkowo, firma zatrudnia u nas 20 proc. swojej załogi, czyli ok. 8 tys. pracowników. Hutchinson ma na celu wprowadzanie rozwiązania, które pozwolą na należyte zadbanie o naszą planetę i klimat. Firma planuje osiągnąć neutralność klimatyczną do 2050 roku, a dodatkowo aktywnie działa na polu efektywności energetycznej i recyklingu.

Strona www uczestnika
2022
Ewelina Timofijewicz - WaśniowskaVice President, Hutchinson Poland
Naszym celem jest wsparcie ekspertów programu Climate Leadership na różnych płaszczyznach. Chodzi przede wszystkim o wdrożenie rozwiązań technicznych, zmierzających do optymalnego wykorzystania odzyskanego ciepła, ograniczenia wycieków sprężonego powietrza oraz oczyszczania ścieków przemysłowych. Warto jednak zauważyć, że staramy się działać kompleksowo – wszystkie nasze rozwiązania wspieramy już od momentu projektowania materiałów, aż po integrację poszczególnych rozwiązań. Próbujemy przy tym sprostać wyzwaniom, związanym ze zmianami klimatu i wykorzystać możliwości dotyczące zrównoważonego rozwoju. Dążymy m.in. do neutralności emisji dwutlenku węgla netto.
Zobowiązania klimatyczne podjęte przez firmę w ramach programu Climate Leadeship:
2022
Wprowadzenie certyfikatów ISO 50001 we wszystkich lokalizacjach naszej firmy do 2025 r., a w nowych produktach 25% materiałów pochodzących z recyklingu. Redukcja emisji dwutlenku węgla dla Zakresów 1 i 2 do roku 2030, a w roku 2050 całkowita neutralność węglowa netto dla wszystkich Zakresów.
Orange PolskaBASF PolskaPZUSantander Bank PolskaStena Recycling Polska

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl