Allegro to najpopularniejsza platforma zakupowa w Polsce i jedna z największych firm e-commerce w Europie. Na Allegro można znaleźć dosłownie wszystko, w takich kategoriach jak m.in.: Motoryzacja, Moda, Dom i ogród, Elektronika, Książki i kolekcje, Dziecko czy Zdrowie i uroda. Od 24 lat firma obsługuje polskich klientów, a obecnie zatrudnia ponad 7 tysięcy osób. 22 milionów klientów odwiedzających stronę miesięcznie może wybierać z oferty ponad 135 tysięcy firm. Allegro zdaje sobie sprawę z wyzwań i odpowiedzialność zarówno w kontekście społecznym jak i środowiskowym. Dążąc do neutralności klimatycznej i zmniejszania wpływu na środowisko firma Allegro głównie skupia się na innowacjach związanych z transportem i dostarczaniem paczek, jak również gospodarka w obiegu zamkniętym. Firma ruszyła z programem "Opakowanie dobre z natury", promując oraz wprowadzając na rynek opakowania bardziej przyjazne środowisku.

Strona www uczestnika
2020
Marta MikliszańskaHead of Sustainability & Public Affairs, Allegro
W strategii zrównoważonego rozwoju Allegro na lata 2020-2023 znalazło się wiele inicjatyw i tematów, które podejmują kwestie odpowiedzialności wobec środowiska, edukacji klientów i sprzedawców oraz ograniczenia śladu węglowego w ramach dostaw. Cieszymy się, że dzięki współpracy z Climate Leadership powered by UNEP/GRID ekspertki i eksperci w temacie mogli podzielić się swoimi doświadczeniami w ramach naszego projektu ekologicznych opakowań w gospodarce o obiegu zamkniętym. Stawiamy sobie za cel, aby do końca 2022 roku co najmniej 2,5 miliona przesyłek zamawianych miesięcznie na platformie było wysyłane w przyjaznych środowisku opakowaniach.
Zobowiązania klimatyczne podjęte przez firmę w ramach programu Climate Leadeship:
2021
Do 2022 roku co najmniej 2,5 miliona przesyłek zamawianych miesięcznie na platformie Allegro będzie wysyłanych w przyjaznych środowisku opakowaniach.
Orange PolskaAuchan Retail PolskaNetguruTetra PakPZU

Program Climate Leadership jest działaniem realizowanym przez UNEP/GRID-Warszawa w odpowiedzi na rezolucję UNEP/EA.4/L.5, przyjętą podczas 4. sesji Zgromadzenia ONZ ds. Środowiska (UNEA-4).

Rezolucja ”Rozwiązanie Problemów Środowiskowych Poprzez Zrównoważone Praktyki Biznesowe” wezwała biznes do transformacyjnego wysiłku dla sprostania globalnym wyzwaniom środowiskowym i klimatycznym.

UNEP/GRID-Warszawa
ul. Poznańska 21 lok. 29, 00-685 Warszawa tel. +48 22 840 6664 e-mail: kontakt@climateleadership.pl