utworzono: 2021-03-22

Start rekrutacji do programu “Samsung Inkubator dla klimatu”

Firma Samsung została jednym z uczestników 2. edycji programu Climate Leadership i w ramach spełniania jego założeń stworzyła nową ścieżkę rozwoju dla startupów, które tworzą rozwiązania na rzecz neutralności klimatycznej. Nabór do programu o nazwie „Samsung Inkubator dla klimatu” rozpoczął się 15 marca.

„Samsung Inkubator dla klimatu“ to program skierowany do młodych innowatorów, którzy pragną tworzyć lub rozwijać nowoczesne rozwiązania na rzecz klimatu. Zauważone zostaną projekty podejmujące tematykę taką, jak edukacja klimatyczna, ochrona bioróżnorodności, gospodarka o obiegu zamkniętym, zrównoważony łańcuch dostaw, zmniejszenie śladu węglowego, czy efektywność energetyczna i surowcowa.

W ramach kilkumiesięcznej inkubacji przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w bogatej ścieżce szkoleniowej z zakresu biznesu, marketingu oraz neutralności klimatycznej. Przystępując do inkubacji mogą liczyć na pomoc w walidacji, opracowaniu komunikacji wizerunkowej i produktowej oraz pozyskaniu dalszego finansowania na rozwój.

Do programu zapraszane są startupy, które już posiadają pewne rozwiązanie – na wczesnym etapie rozwoju – lub takie, które chcą rozwijać ekologiczne innowacje w ramach własnej organizacji. Do inkubatora mogą się zgłosić także koła naukowe czy organizacje studenckie, które nie posiadają zarejestrowanej działalności gospodarczej – za to mają inspirujący pomysł na rozwiązanie, które w przyszłości będzie można wdrożyć na rynek i zastosować w realizacji celów osiągania neutralności klimatycznej przez firmy z różnych branż.

Zgłoszenia można nadsyłać do 14 kwietnia, wypełniając formularz dostępny na stronie.

Opublikowane pierwotnie 2021-03-22

Nic się nie zmieni, jeżeli nie zaczniemy działać